O wykrywaczu metali

Misja jest prosta

Szukać i zgłaszać. Wszystko co znajdę.

Swoje poszukiwania głównie opieram na plaży wybrzeża bałtyckiego. Nie jestem pasjonatem, odkrywcą, żadnym kolekcjonerem, ani znawcą historii. Jestem zwykłym detektorystom poszukującym współczesnych monet zgubionych na plaży, oraz rzeczy nie będącymch zabytkami, przy pomocy polskiego wykrywacza metali firmy PENelektronik  – Fides.

 

Może brzmi to zbyt amatorsko, ale widocznie zwykłemu amatorowi nie znającemu się na historii zależy na zachowaniu zabytków dla przyszłych pokoleń i zauważa również taką rosnącą tendencję wśród swoich znajomych.

 

 

W gruncie rzeczy, to lubię szukać w gruncie rzeczy, a że różne można je znaleźć więc… zainspirowany działaniami autora bloga saperu.pl – Artura Troncika postanowiłem na własnej skórze przekonać się, czy możliwa jest wspólna współpraca środowisk archeologicznych ze środowiskiem detektorystów , a o efektach współpracy informować na blogu.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie

 

  • Mój wykrywacz i plażowe znaleziska:

 

 

 

 

 

 

 

 

Linki:

FIDES- polski wykrywacz metali dla kogoś kto lubi bardzo lekkie konstrukcje (ok 1 kg), zasilana 2 bateriami z ręcznym strojeniem do gruntu 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona internetowa Artura Troncika „Sapera” – saperu.pl

 

 

 

Wpisy o Wykrywaczu będą pojawiać się w kategorii > WYKRYWACZ, lub na stronie głównej wraz z innymi kategoriami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *